• MUDr. Miroslav Širila

    Odborný cievny lekár
  • Najmodernejší spôsob odstraňovania krčových žíl

    Najmodernejší, bezbolestný spôsob odstraňovania krčových žíl bez rizika poškodenia tkaniva. Pre viac informácií kliknite na banner.
jtemplate.ru - free Joomla templates

Kontakt

MUDr. Miroslav Širila
Telefón recepcia: +421 915 656 146
E-mail: cievy.sirila@gmail.com

Opatovská  29, 911 01 Trenčín

Ordinačné hodiny

 

Pondelok 07:40 - 14:20
Utorok 07:40 - 14:20
Streda 08:00 - 15:00
Piatok 07:40 - 14:20

 

Online rezervácie

Zarezervujte si u nás termín bez
starostí online.

 

Kŕčové žily sú jedným z prejavov choroby , ktorú označujeme ako chronická žilová nedostatočnosť . Táto choroba spočíva v zhoršení odtoku krvi žilami z nôh a z toho potom vyplývajú prejavy tejto choroby - kŕčové žily , opuchy nôh , pocity ťažkých nôh , unavené nohy, nočné kŕče , pigmentácie v dolných častiach predkolení (hnedasté škvrnky) a konečne najťažším prejavom tejto choroby sú vredy predkolenia .
 

PRÍČINY TVORBY
Príčin choroby je väčšie množstvo a často dochádza ku kombinácii viacerých faktorov , najčastejšie odhalíme výskyt kŕčových žíl u príbuzenstva a sedavé zamestnanie alebo zamestnanie zaťažujúce pacienta dlhým státím na mieste . Ďalšie možné príčinou sú zápal žíl a následná žilová trombóza, potom toto ochorenie označujeme ako postrombotický syndróm .

 

VYŠETRENIE
Vyšetrenie pri výskyte kŕčových žíl spočívajú v klinickom vyšetrení , ďalej v dopplerovskom vyšetrení a konečne v duplexnom ultrazvuku žil.

 

LIEČBA
Liečba spočíva jednak v uplatňovaní režimových opatrení ktoré vychádzajú z princípu choroby , to je v zhoršenia odtoku krvi z nôh . Patrí sem elevácia nôh ( dávanie nôh do zvýšenej polohy ) , sťahovanie nôh kompresívnymi pančuchami alebo elastickými obväzmi pri statickej záťaži ( dlhé státie a sedenie so spustenými nohami ) , chladné sprchy v prípade tepelnej záťaže ( vyššia okolitá teplota , kúpanie v teplej vode atď. ) .

Ďalšou liečebnou metódou je cvičenie, podávanie venotoník - liekov zlepšujúcich žilový návrat a kompresívna liečba čilymfodrenáže . Zbaviť sa kŕčových žíl možno pomocou sklerotizácie alebo chirurgickou operáciou. .
Najúčelnejšie formou zbavenie sa kŕčových žíl, je ich definitívne odstránenie, pričom spôsob liečby sa volí podľa veľkosti žily na základe ultrazvukového vyšetrenia žilového systému , ktoré stanovujú jeho najslabšie miesta , potrebné na odstránenie pre zmenšenie kŕčových žíl a ďalších prejavov choroby , ale tiež pre spomalenie rozvoja ochorenia.

x